Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulamasının güvenliği ve tesiri,Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.Lazer,kabaca tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir. Belirli dalga boylarındaki lazer ışınları koyu renkli maddeler tarafından tutulmak suretiyle enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enrjisine dönüşürler.
Bu özellikten yararlanarak lazer ışığı tıpta 40 yıldır çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.Lazer epilasyonda prensip,kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışığı tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da ortaya çıkan bu ısı enerjisini ile kıl folikülünü tahrip etmektir.

Lazer Epilasyonun Avantajları

-Hastaların çoğunda kalıcı ve uzun dönemli epilasyon sağlar

-Tekniğe uygun yapılırsa güvenilir bir yöntemdir
-Bacak,sırt gibi geniş alanlarda uygulama olanağı sağlar
-Göreceli olarak daha az ağrılı bir yöntemdir, hastaların çoğu tedaviye rahatlıkla uyum sağlar
-Tekrar büyüme olsa bile oluşacak tüyler zayıf açık renklidir
-Hızlı bir yöntemdir 4-5 saatte vücuttaki tüm tüyler temizlenebilir
-Cilt üzerine toksik yada alerjik bir yan etkisi yoktur,cildi tahriş etmez,kalıcı yara izi bırakmaz, kanserojen olduğunu gösteren herhangi bir kanıt yoktur.
-Batık kılların ve kıl dönmelerinin en önemli tedavi yöntemdir
-Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon,kılları tamamen yok etme işlemidir.En iyi sonuç alınan epilasyon türüdür. İğneli epilasyonda en iyi sonuç alınan evre "anajen1 evresidir.Anajen cımbızla tutulabilecek uzunluğa gelen kıl evresidir.